czwartek, 28 listopada 2013

OVERMAX ActiveCam-02 test cz.1

Jak wcześniej zapowiadałem, stałem się posiadaczem kamery sportowej firmy Overmax ActiveCam-02.
Jest to kamera FullHd pracująca w dwóch trybach, raz jako kamera i jako aparat cyfrowy.
W pierwszej części postanowiłem przybliżyć sam wyrób, przedstawiając zestaw, który w łapska me wpadł. W części drugiej napiszę trochę o szczegółach jeśli chodzi o parametry techniczne.
Część trzecia to być może kilka ujęć nakręconych tą kamerką i trochę fotografii.
Kamera OVERMAX ActiveCam-02

Ogólnie kamerka i reszta wyposażenia została zapakowana w "cyrkowej natury" pudełko.
Pudło pełne reklamowych ujęć i stosownych opisów.
Wszystkie elementy zestawu doskonale zabezpieczone i zapakowane w plastikowym body.Kamera OVERMAX ActiveCam-02Sama kamerka po wyjęciu z opakowania robi wrażenie powiedzmy solidnej. Plastik obudowy nigdzie nie trzeszczy. Po obu stronach obudowy znajdują się gumowe klapki - nakładki zabezpieczające, które jednocześnie stanowią dobrą powierzchnię antypoślizgową. Kamera ta głownie służyć mi będzie do filmowania z powietrza i ewentualnie do ujęć podwodno wakacyjnych. Na tych aspektach jej pracy chciałbym się skupić.

Kamera OVERMAX ActiveCam-02
 W zestawie znajdują się następujące składowe :
 • kamera,
 • obudowa podwodna,
 • uchwyt do mocowania rowerowego,
 • uchwyt do mocowania kamery do kasku,
 • kabel USB,
 • kabel video, rzepy, paski mocujące, instrukcja w języku polskim

Kamera OVERMAX ActiveCam-02
Obudowa kamery posiada bardzo solidne zamykanie, cała tylna ścianka stanowi jej klapkę. Zaopatrzona jest w uszczelkę gumową. Górna część obudowy wyposażona jest w dwa przyciski sterujące, z których lewy służy do włączania kamery, zaś prawy do uruchamiania nagrywania lub wyzwalania migawki aparatu. Cała obudowa jest przezroczysta, od dołu wstawione typowe gniazdo mosiężne pod gwint statywu, za co wielki plus. Nakładka obiektywu szklana, a nie plastikowa - drugi plus.
Kamera OVERMAX ActiveCam-02

Kamera OVERMAX ActiveCam-02Jako, że interesują mnie głównie aspekty zastosowań lotniczych więc od razu kamerę zważyłem. Waga podana przez producenta zgadza się z tym, co pokazała waga elektroniczna. Kamera z włożoną
kartą waży 64,7 grama. Nie bagatelną sprawą są jej gabaryty. Kamera wielkościowo podobna jest do GoproHero. Wyrób głównie dedykowany jest sportowcom. W zastosowaniach "lotniczych" jej kształt nie jest kształtem optymalnym.

Porównałem ją z kamerami, których do tej pory używałem, to znaczy z kamerą Turnigy i typowo lotniczą FlyCammOne. Tutaj palmę pierwszeństwa dzierży FlyCamm z racji opływowego kształtu, ruchomego obiektywu, jest też lżejsza od Overmaxa, ale niestety optycznie znacznie gorsza.
Elementy sterujące Overmaxa to zaledwie dwa duże o wyraźnie wyczuwalnym skoku przyciski. Cała reszta sterowania kamerą
Kamera OVERMAX ActiveCam-02
odbywa się poprzez ekran dotykowy. Z jednej strony plus, gdyż niewątpliwie wpływa to na wagę kamery, z drugiej zaś rodzi obawy o trwałość tego ekranu.

Reasumując na pierwszy rzut oka robi wrażenie produktu solidnego, oczywiście jest to wyrób znacznie niższej klasy niż Gopro.
Przemawia za nim jednak niewątpliwie cena i bardzo bogate wyposażenie. Jedynie czego mi w niej brakuje, to  kabla Hdmi i ładowarki.
Sama kamera zasilana jest zwykłym kabelkiem USB podłączanym do komputera.
W części następnej przedstawię szczegółową specyfikację techniczną i opis możliwości.


4 komentarze:

 1. Sam posiadam ta kamere, na kanale: pitorasvlogi na youtube pokazalem jak sie ona sprawuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. To może coś o niej tutaj napiszesz ?.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za miłe słowo, nie przypuszczałem, że jeszcze moje wypociny są czytane. Pozdrawiam serdecznie Pani Natalio. I Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń