niedziela, 17 sierpnia 2014

Trymowanie modeli latających RC.

Trymowanie modelu, trening itd. Kolejna porcja "moich wypocin" w temacie doskonalenia swych umiejętności pilota RC. Artykuł został opublikowany na stronie MODELMOTORU

Trymowanie modeli RC
Tradycyjnie fragment artykułu.
"Kluczową sprawą w wyrobieniu w sobie odruchów jest perfekcyjne opanowanie lotu po zadanej prostej i wykonywanie zakrętów. Doskonale sprawdza się tutaj latanie w tak zwanym kręgu czterozakrętowym.
Lot w czterokzarętowym kręgu uczy nas kontrolowania prędkości modelu, oswojenia się ze zjawiskiem wpływu obrotów silnika na przebieg lotu, oraz wyrabia postrzeganie i ocenę odległości. W punkcie pierwszym widzimy model po starcie, lot już jest ustabilizowany, lecimy na lekkim wznoszeniu pod wiatr i zbliżamy do pierwszego prawego zakrętu. Prostujemy lot tak by model przestał się wznosić i wykonujemy pierwszy prawy zakręt zanim model nie odleci od nas zbyt daleko. Kontynuujemy lot po prostej i wykonujemy drugi zakręt w prawo cały czas pilnując wysokości. O tego momentu (punt drugi lecimy równolegle do pasa z wiatrem, model zwiększa prędkość. Po przebyciu około 75 procent tego odcinka lekko redukujemy obroty silnika i dolatujemy do puntu trzeciego, po przebyciu którego wykonujemy trzeci zakręt w prawo."

Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz