wtorek, 4 lutego 2014

AIRCOMBAT - ESA

Na stronie www.modelmotor.pl zamieszczony został kolejny tekst, tym razem poświęcony głównie aspektom budowy modeli klasy ESA.
Zapraszam do ewentualnego zapoznania się : http://modelmotor.pl/webpage/pl/aircombat-modele-klasy-esa.html


P-51D MUSTANG ESAFragment tekstu :

"Jedną z bardziej widowiskowych klas w modelarstwie lotniczym RC jest klasa modeli do walki powietrznej potocznie zwana aircombatem. Aircombat dzieli się na podklasy, gdzie występują zarówno modele o napędzie spalinowym, jak i modele o napędzie elektrycznym.
ESA WWII jest jedną z popularniejszych podklas tego typu modelarstwa.
Proste modele, nie wielkie koszty, dostępność materiałów i jednolity regulamin w znacznej mierze wpływają na coraz większą popularność tej dziedziny. Samo latanie i uczestnictwo w „walce” przynosi wiele doznań i całą masę adrenaliny, których w innych klasach nie uświadczymy. ESA też jest o tyle widowiskowa, że postronny obserwator a także jej uczestnik od razu widzi różnice pomiędzy pilotami, różnice pomiędzy sposobami latania. Gdzie jedni raczej latają zachowawczo, inni zaś puszczają wodze swej fantazji i często brawury, czy też ryzyka.
Zapiski regulaminu dokładnie precyzują wszystkie aspekty tej klasy począwszy od budowy modeli, a raczej wytycznych i ram decydujących o samych modelach po organizację zawodów, sposób oceny, sędziowania i wreszcie klasyfikowania zawodników na danych pozycjach.
Regulaminy wszystkich klas aircombatu dostępne są na stronie : http://www.aircombat.pl/ gdzie znajdziemy też więcej informacji....."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz