środa, 22 maja 2013

Totalne chamstwo - hamownia

Dobór napędu elektrycznego to z jednej strony rzecz zdałaby się prosta, z drugiej zaś rozpiętość w danych technicznych i specyfikacjach podawanych przez producentów silników często sprowadza nas na manowce. Oczywista zawsze można się posłużyć Motocalkiem lub też szukać informacji na forach, czy też wczytywać się w opinię innych modelarzy Nie ma to jednak jak zmierzyć i dobrać samemu.
Proponuje budowę własnej hamowni, fajna sprawa i znacznie upraszcza dobór zespołu śmigło - silnik - regler.

Opis mojej pod adresem : http://motylasty.pl/warszt_3.html#warsztat14


Zaprojektowana w Sketchupie, w całości zbudowana z elementów ogólnodostępnych w marketach typu Obi, Castorama.
Przetestowaliśmy na niej już kilka napędów i jak do tej pory sprawdza się. Trwała i sztywna konstrukcja z możliwością w miarę szybkiej wymiany silnika z racji dwóch głowic.
W przygotowaniu głowica do mocowania napędów tunelowych o różnych średnicach, prace koncepcyjne trwają.
Zastanawiam się też nad zabudową na stałe elektroniki. Przydałby się też jakiś obrotomierz. Projekt cały czas się rozwija i jak na hamownie przystało - "rozkręca".

3 komentarze:

 1. A jakieś rysunki techniczne tej hamowni.
  Bo nie znalazłem.
  K.S

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Cie Tomek. Chciałbym się z Tobą skontaktować dlatego proszę o kontakt na maila i jeśli to nie problem to prosiłbym jak tylko to możliwe najszybciej. Sprawa dotyczy hamowni i zależy mi na czasie a Ty widzę masz o tym pojęcie dlatego potrzebuje Twojej pomocy. Może jest ktoś jeszcze kto wie jak zrobić taka hamownie to również zapraszam i będę bardzo wdzięczny. Adres: sxd.motors@gmail.com Pozdrawiam Wszystkich i liczę na szybki kontakt. Dawid

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Cie Tomek. Chciałbym się z Tobą skontaktować dlatego proszę o kontakt na maila i jeśli to nie problem to prosiłbym jak tylko to możliwe najszybciej. Sprawa dotyczy hamowni i zależy mi na czasie a Ty widzę masz o tym pojęcie dlatego potrzebuje Twojej pomocy. Może jest ktoś jeszcze kto wie jak zrobić taka hamownie to również zapraszam i będę bardzo wdzięczny. Adres: sxd.motors@gmail.com Pozdrawiam Wszystkich i liczę na szybki kontakt. Dawid

  OdpowiedzUsuń