czwartek, 22 maja 2014

Multi Flight - symulator Multiplexa

Szukając dla juniora odpowiedniego programu, który mógłby w miarę odwzorować modele motoszybowców "piankowych" trafiłem na Multi Flight-a. Jest to dedykowany symulator firmy Multiplex, czyli mamy EasyGlidera, Soliusa, Pandę i resztę modeli tego producenta w wersjach wirtualnych.
Dwie wersje, darmowa udostępniająca 11 modeli i jedno pole wzlotów, oraz wersja płatna, w której możemy wybrać jedno z czterech lotnisk, wpływać na warunki pogodowe, do wyboru mamy 17 modeli. Cena wersji PLUS ( płatnej ) to ok 32 euro.
Odwzorowanie modeli, graficznie perfekcyjnie, fizycznie zaś trudno jest mi się odnieść w pełni miarodajnie. Z przyczyny takowej,  że Multiplexy, które posiadam latają w moich rękach na innych napędach, mocniejszych zazwyczaj silnikach etc. Odnoszę wrażenie że symulator oddaje fizykę lotów z takim wyposażeniem jakie dokładnie do swoich modeli sugeruje Multiplex. Brakuje w nim możliwości zmian konfiguracji samych modeli, ot mamy model i jego model wirtualny.
Oryginalna Panda ma tylko wysokość i kierunek, moja Panda zaś lata na lotkach.
Ale samo wirtualne szybowanie już jest bardzo zbliżone do prawdziwego. Wylatałem na tym symulatorze już kilkanaście godzin, głównie na Soliusie i Gliderze, zaznajomiłem się też z innymi ich modelami przy okazji. Symulator wzorowany i bazujący na ReflexXTR2, znacznie lepszy od FMS-a zarówno w warstwie graficznej jak i fizyki lotu.
Bez problemów podpiąłem się z nadajnikiem USB Esky-a i uruchomiłem go na windzie 7-64 bit.

MultiFlight - MultiplexMultiFlight - MultiplexMultiFlight - MultiplexMultiFlight - Multiplex


W opinii mojej bardzo fajny program, który pozwala wirtualnie zapoznać się  rzeczywistymi produktami i ułatwi nam podjęcie decyzji co do zakupu danego modelu tej firmy.

2 komentarze: