środa, 8 lipca 2020

Chciałbym uprawiać modelarstwo i bawić się fotografią.........

Tym razem, za co przepraszam nie będzie o modelach.


Chciałbym ( tak na dzień przed wyborami ) . 

 • Chciałbym jak najdłużej uprawiać modelarstwo i bawić się fotografią, z tym że :
 • Chciałbym to robić w kraju, w którym władza kłania się i boi się obywatela, a nie odwrotnie.
 • Chciałbym to robić w kraju, w którym nikt nie będzie mnie śledził, podsłuchiwał, zaglądał mi pod kołdrę, sprawdzał czy w modelarni mam powieszony krzyż, czy przypadkiem nie jestem liberałem, komunistą, socjalistą, czy noszę pejsy, a mój dziadek nie był w wermachcie.
 • Chciałbym to robić w kraju, w którym władza nie będzie obrażała mego kumpla lekarza, przyjaciela prawnika, znajomego przedsiębiorcę, czy też człowieka któremu w życiu nie wyszło, zwracając się do niego „spieprzaj dziadu”.
 • Chciałbym to robić w kraju, na czele którego nie stoi polityk, który własnych znajomych, kumpli, przyjaciół sprzedałby za parę punktów poparcia, utopił w przysłowiowej łyżce wody, a potem zadowolony wlazł na trybunę, głosił kazania, całował symbole narodowe, nakazywał rewolucje moralną jednocześnie będąc kompletnym kłamcą, człekiem bez honoru, grającym życiowego nieudacznika, sapiącego, mlaskającego w nie wypastowanych butach, żyjącym z kotem na tylnym siedzeniu limuzyny za pancernymi szybami, w inkubatorze propagandy serwowanej mu przez jego sztab i w dozgonnej miłości ogłupionych klakierów z różańcami w rękach.
 • Chciałbym to robić w kraju, w którym policja to policja a nie milicja.
 • Chciałbym to robić w kraju, w którym nie partia, czy też władza chwali się ilu złapano złodziei, ale policja, bo kiedy chwali się tym policja jestem spokojny o siebie i swoją rodzinę, kiedy zaś zaczyna się tym chwalić partia, zaczynam się bać czy też przypadkiem nie przyjdą i po mnie.

Wybór.

Jaki mam wybór ?, iść na wybory lub nie. 

Pójdę. 

Dlaczego ?. 

Nie dlatego, że czuję sie patriotą, Polakiem, że jestem pomiotem bohaterów, że dziadek walczył, że.. itd. Gdybym mieszkał w Czechach czułbym sie Czechem, w Niemczech Niemcem, prosta logika, polskości nic do mojego wyboru, dziadek i bohaterstwo też z tym nie mają nic wspólnego, pójdę, bo ……. bo to jest to mój ZAS.....RANY obowiązek, nie jako Polaka, ale jako …. człowieka. Pójdę bo mogę pójść, bo jeszcze mam wybór samego pójścia i wybór wyboru, pójdę, bo mój syn nastolatek pójść jeszcze nie może, a gdy już będzie mógł, to może już nie będzie miał okazji by wybrać, a jedynie przyklepać to co zostanie mu narzucone przez jedyną i słuszną i patriotyczną i sprawiedliwą I prawą  …. no ten ich przyszły PZPR. 

Pójdę, by z czystym sumieniem móc spojrzeć na swój parchaty pysk rano w lustrze
i powiedzieć sobie, że zrobiłem to co mogłem, to co każdy z nas zrobić JESZCZE może.

Bez patosu, wielkich słów, całego tego wzniosłego pie….lenia 

Wybiorę.

Wybiorę znów mniejsze zło, kolejny jednak raz z wielką nadzieją, że kiedyś będę głosował ZA a nie PRZECIW.

Dlaczego mniejsze zło ?. Bo być może nie dońca im wierzę, bo mieli kiedyś tam nie podwyższać wieku emerytalnego, a jednak to zrobili, bo mieli nie podnosić Vatu, bo też jadą pod publikę, bo jak przyszło “co do czego” to się z czarnymi dogadywali itd itd. 

Argumentacja przeciwko innym argumentom.

 • przecież TRZASK to Platforma. Ok, ale to są wybory Prezydenta a nie wybory do parlamentu,
  do tych jeszcze zostało kilka lat, tu się może wiele zmienić, na co zresztą liczę.  I mam nadzieję, że wreszcie pojawi się formacja, która zrobi prawdziwy porządek, zadba o normalnych przeciętnych ludzi, zauważy klasę średnią i wreszcie zadba o nią, bo to ona tworzy bogactwo, władza która nie będzie rzucała kłód pod nogi, wypowie konkordat, pokaże kościołowi gdzie jego miejsce i nie będzie się nikomu wpier…. lała w rozporki, pod kołdrę i do portfela.
 • mój głos na TRZASKA, to nie jest głos na PLATFORMĘ, a głos przeciwko PISOWI. W tej chwili PLATFORMA w mojej opinii to .........,  sama do końca nie wie czego chce, zamiast coś zaproponować skupiają się na walce.
 • mój głos na TRZASKA, to głos na kogoś kto być może będzie tylko prezydentem, a ten nie za wiele może, ale daje nadzieję na normalność, której nie widzę od kilku lat. Nadzieję na powstrzymanie tej pełnej chamstwa, dzikości, nienawiści, zawiści i jednocześnie rozmodlonej ….....
 • mój głos na TRZASKA, to głos przeciwko ADRIANOWI. Bo co może “Adrian”, poza podpisywaniem tego co mu “zmetracięty” i jego przydu...asy podeślą do podpisu ?. Najpewniej nawet krawata i koloru skarpetek sam nie może wybrać.
 • mój głos na TRZASKA to głos na ludzi uśmiechniętych, otwartych, przyjaznych, atrakcyjnych w swym postępowaniu, światłych, a nie zakompleksionych z wykrzywionymi mordami, pełnymi złości, zawiści, nienawiści z pretensjami o wszystko i do wszystkich, tylko nie do samych siebie.
 • mój głos na TRZASKA to hamulec, a może raczej malutki trybik w układzie hamulcowym, który ma powstrzymać to rozpasanie władzy, nie liczenie się z nikim i niczym, złodziejstwo, brak szacunku, wstawianie wszędzie miernych ale wiernych, pomiatanie konstytucją, zeszmaceniem prawa, obrażaniem wszystkich i wszystkiego, co tylko nie jest po jej myśli.
 • mój głos na TRZASKA  to jednocześnie ryk bezsilności, bo jestem bezsilny wobec tego wszystkiego co widzę, czuję i obserwuję, bo zabierają mi, a może nam  …..... wolność.
 •  mój głos na TRZASKA to głos przeciwko nierobom, patologii,  zapitym pięćsetplusom wyciągającym ręce po owoce pracy innych.
 • Mój głos na TRZASKA to głos przeciwko temu co dzieje się w sądach, co będzie niedługo dziać się w mediach.
 • mój głos na TRZASKA to głos przeciwko kretyńskiej, prostackiej, debilnej, prymitywnej, nachalnej propagandzie serwowanej w qrwizji, której nie oglądam a za którą do qrwy nędzy muszę płacić. 
 • mój głos na TRZASKA to głos przeciwko ….. pedofilii i zniszczeniu listy przebojów programu trzeciego
 • mój głos na TRZASKA to głos przeciwko wciskaniu mi kitu o milionie samochodów elektrycznych, setce obwodnic, tanich mieszkaniach, superchipermegalotnisku, wybuchach w tupolewie i kawałku blachy na rdzewiejącej od lat stępce
 • mój głos na TRZASKA to sprzeciw wobec doklejaniu do wszystkiego przymiotnika NARODOWY w momencie gdy tak naprawdę NARÓD ma się w du.....dzie.


Po co to wszystko napisałem, po co o tym mówię ?.
Bo tyle jeszcze mogę zrobić.
Bo wiem że jak, TRZASK przegra z ADRIANEM  to “zmetracięty” każe zamknąć czy też ocenzurować internet, znikną jeszcze wolne media, powoli wszystko będzie sankcjonowane przez jedyną i słuszną....., ulice powoli będą coraz mniej kolorowe.
Bo nienawidzę KOMUNY, a już w szczególności kompilacji ( takie trudne słowo ) KOMUNY Z KOŚCIOŁEM.
Bo widziałem i wysłuchałem TRZASKA na żywo i być może jak kobieta wybierająca samochód patrzy, czy kolor karoserii pasuje jej do torebki i szpilek :). 

Tym co będą bezmyślnie głosować na ............ powiem ........... błogosławieni............... 

A tym, którzy twierdzą, że nie mają wyboru, bo ani jeden a ni drugi to nie ich kandydat, czy też akurat muszą w tym czasie na grila jechać, powiem krótko ….......................lcie się.
Jeśli później będziecie narzekać to .............. lcie się w dwójnasób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz