niedziela, 19 stycznia 2014

Wybór radia.

Jako, że sam obecnie stoję przed problemem wyboru radia przy okazji poświęciłem trochę czasu na "pisarstwo" w tym temacie. Wybór radia dla nowicjusza, a wybór dla wyjadacza to dwa różne wybory.
Artykuł swój kieruje głównie do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z modelarstwem.

Nadajniki RCPiszę o tym czym się kierować, na co zwracać uwagę, ukazałem podziały na różne typy aparatur ze względu na ich budowę, cechy użytkowe etc.


Jako że artykuł jest sponsorowany przez firmę modelmotor tutaj jedynie tytułem zachęty wstęp i  i mały fragment.
Nadajniki RC
" Aparatura RC – generalnie tym określeniem nazywamy system zdalnego sterowania modelem.
Nadajniki RCW skład systemu w uproszczeniu wchodzą następujące elementy : nadajnik, odbiornik, serwomechanizmy ( regulatory ) i źródło zasilania. W artykule tym postanowiłem zająć się i opisać skrótowo i myślę, że w miarę przystępnie pierwszy element systemu, czyli nadajniki.
Generalnie nadajniki RC dzielimy na kilka rodzajów, a samych podziałów ze względu na różne kryteria też jest kilka.
Podział pierwszy deprymowany jest kształtem, wielkością i samym przeznaczeniem nadajnika. Mamy tutaj do czynienia z aparaturami kompaktowymi, pulpitowymi, smart (pad) i pistoletowymi......

Nadajniki RCKażdy nadajnik pracuje w określonym MODZIE, to znaczy układzie drążków, nie tyczy to jednak aparatur pistoletowych. Układ drążków, a właściwie ich przyporządkowanie do danych kanałów decyduje o sposobie kierowania modelem. Wybór układu jest jest jednym z ważniejszych wyborów w karierze pilota RC.
W początkowym stadium może się wydawać, że jest to sprawa mało istotna. Z biegiem czasu i nabywania praktyki pilot RC zaczyna działać „bezwarunkowo”, dochodzi pamięć motoryczna „palców”, reakcje odbywają się automatycznie. Jeśli ktoś nauczył się i lata w określonym MODZIE przejście na inny MOD zazwyczaj kończy się rozbiciem modelu. "

Zapraszam do zapoznania się z całym artykułem, który dostępny jest pod adresem :
http://modelmotor.pl/webpage/pl/aparatury-rc-podzial-mode-czestotliwosci.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz